BELYSNING / Bordslampor / Bordslampor 13429256
*
nr 1342 9256
Bordslampor
Ett par, keramik. Höjd: 53cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 augusti 2020
kl 19:02:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 10:14:40
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:39
-
6156 Fotogenlampa
+ 1 par lyktor, Karlskrona Lampfabrik, mässing. Hö..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:26
*
Bordslampor
nr 1342 9256
Bordslampor
Ett par, keramik. Höjd: 53cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/8 10:14:40 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:39 -
6156 Fotogenlampa
+ 1 par lyktor, Karlskrona Lampfabrik, mässing. Hö..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:26